GeloVox

GeloVox – ochrona gardła i głosu

GeloVox to wyrób medyczny przeznaczony do długotrwałego nawilżania błony śluzowej jamy ustnej i gardła przy dolegliwościach takich jak: • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła
• Suchość w gardle
• Chrząkanie
• Chrypka
• Nieproduktywny suchy kaszel, tzw. kaszel odruchowy
• Bolesne przełykanie
• Uczucie zalegania bądź drapania w gardle
GeloVox działa wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza oraz paleniem papierosów. Może być stosowany doraźnie, w momencie wystąpienia objawów, bądź długotrwale w przypadku permanentnego wysiłku głosowego.

dla_diabetyków GeloVox tabletki do ssania nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę.
bez_glutenu-ico GeloVox tabletki do ssania nie zawierają glutenu, są odpowiednie dla osób stosujących dietę bezglutenową.
bez_laktozy-ico GeloVox tabletki do ssania nie zawierają laktozy i mogą być stosowane przez osoby przebywające na diecie bez laktozy.
bez_zwierzecych-ico GeloVox tabletki do ssania nie zawierają dodatków pochodzenia zwierzęcego, są odpowiednie dla wegan i wegetarian.

GeloVox – zasada działania

1. GeloVox w połączeniu ze śliną tworzy specjalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających. Na błonie śluzowej formułuje się film ochronny – błona śluzowa jest chroniona przed dalszym podrażnieniem. 2. Dzięki oryginalnemu składowi i delikatnemu działaniu musującemu, kompleks hydrożelowy jest równomiernie rozprowadzany w obrębie jamy ustnej i gardła.3. Podrażnione miejsca mogą się zregenerować. Prowadzi to do złagodzenia objawów takich jak: chrypka, suchość błon śluzowych, drapanie w gardle, bezproduktywny suchy kaszel, tak zwany kaszel odruchowy, trudności w przełykaniu.

Podczas ssania tabletek GeloVox zostaje wytworzony kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks pokrywa błonę śluzową jamy ustnej i gardła, sprzyjając regeneracji wysuszonej śluzówki oraz ochraniając podrażnione miejsca.

GeloVox – ocena działania

Między październikiem 2010 roku a lutym 2011 wśród grupy 965 pacjentów, którym towarzyszyły objawy takie jak: chrypka, podrażnienie błony śluzowej gardła, odczucie szorstkiego gardła, suchość błon śluzowych, ból i drapanie gardła, trudności w przełykaniu analizowano, poprawę ustąpienia dolegliwości po zastosowaniu wyrobu medycznego GeloVox. Lekarz przeprowadzał wywiad z pacjentem przed przyjęciem tabletek do ssania GeloVox i kolejno po pięciu dniach od ich zastosowania. Wyniki rejestrowane były za pomocą specjalnego kwestionariusza uwzględniającego ocenę objawów subiektywną – dokonywaną przez pacjenta i obiektywną – przez lekarza.

    • wykres_3Ustąpienie objawów po zastosowaniu GeloVox.
      GeloVox łagodzi objawy związane z suchością błony śluzowej jamy ustnej i gardła średnio o 76%

 

  • wykres_4Czas utrzymywania się kompleksu hydrożelowego na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła.
    GeloVox wyjątkowo długo utrzymuje się na błonie śluzowej

Stosowanie tabletek nawilżających błonę śluzową jamy ustnej i gardła GeloVox

do_ssania Sposób użycia tabletek GeloVox: Tabletki do ssania GeloVox należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy i zawarty w nim kwas hialuronowy został dokładnie rozprowadzony po całej błonie śluzowej. Tabletek GeloVox nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Podczas ssania tabletek nie należy przyjmować pozycji leżącej.
tabletka_co_2-3 Jak często stosować tabletki do ssania GeloVox: w zależności od potrzeb tabletki GeloVox można stosować kilka razy dziennie, np. co 2 -3 godziny ssać jedną tabletkę. Maksymalne zużycie nie powinno przekraczać 6 tabletek na dobę. Zaleca się stosowanie tabletek do ssania GeloVox kilkanaście minut po posiłku dla bardziej optymalnego efektu działania.
dzieci_6up Stosowanie tabletek do ssania GeloVox u dzieci: Nawilżające tabletki do ssania GeloVox są odpowiednie dla dzieci od 6. roku życia i starszych.
w_ciazy Stosowanie tabletek do ssania GeloVox w trakcie ciąży i karmienia piersią: Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania GeloVox w ciąży i w czasie karmienia piersią.
dlugotrwale_stosowanie Jak długo można stosować tabletki do ssania GeloVox: GeloVox tabletki nawilżające błonę śluzową jamy ustnej i gardła można stosować stale przez dłuższy czas, z przerwami bądź doraźnie. Jest to zależne od subiektywnych odczuć i potrzeb oraz od rodzaju dolegliwości.