Gelovox – opinie o wyrobie medycznym

Gelovox – opinie o wyrobie medycznym

Decydując się na wybór zawodu, w którym głos jest podstawowym narzędziem pracy, należy mieć pełną świadomość, jak wielkie narzucamy na nań obciążenie. Warunki pracy osób pracujących się głosem są wysoce specyficzne i mają znaczący wpływ na wydolność narządu głosu, który jest niezwykle wrażliwy. Podczas codziennej pracy niezwykle ciężko jest pozwolić sobie na tzw. „bezpieczne mówienie” i przestrzeganie zasad higieny głosu.Specyfika pracy osób posługujących się głosem zawodowo sprawia, że problemy związane z jakością głosu są szczególnie nasilone i nierzadko utrudniają codzienne funkcjonowanie. Fundamentalna część pracy odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, w których panujące warunki często odbiegają od optymalnych dla narządu głosu. Temperatura stanowiąca tzw. „komfort cieplny” w pomieszczeniach zamkniętych powinna wahać się między 18°-21°, wilgotność wynosić zaś 60%-70%. Zazwyczaj jednak powietrze jest suche, jego wilgotność plasuje się na poziomie około 45%, dodatkowo występuje zapylenie oraz hałas. To wszystko sprawia, że narząd głosu, a wraz z nim struny głosowe są jest niezwykle mocno nadwyrężone i wysuszone, co skutkuje pojawieniem zaburzeń głosu o podłożu zawodowym. Wśród najczęstszych objawów dysfonii występuje suchość błony śluzowej, suchy bezproduktywny kaszel, nawykowe chrząkanie, chrypka, uczucie przeszkody i zalegania w gardle, a nawet okresowe zaniki głosu.Zapraszamy do zapoznania się z opiniami osób na co dzień pracujących głosem. Z jakimi problemami związanymi z głosem mają najczęściej do czynienia? Jak radzą sobie z dysfunkcją głosu?

Grażyna Mikłaszewicz Nauczycielka matematyki i biologiiJestem nauczycielem od 1984 r., a przez ostatnich 11 lat borykam się z dużym problemem suchości w gardle. Pracuję z wymagającą młodzieżą w szkole, przy oddziale psychiatrycznym dzieci i młodzieży. Intonacja, artykulacja, modulacja i natężenie głosu w pracy z moimi uczniami odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu z nimi relacji, a ciągłe chrząkanie i częsta utrata głosu bardzo mi to utrudniają. Od lat chodzę do laryngologa i w ramach leczenia zalecano mi płukanie gardła, inhalacje oraz przyjmowanie leków nawilżających na bazie sterydów. Niestety pomimo tych zabiegów dyskomfort wynikający z chrypy oraz nieustającego odruchu chrząkania nie minął. Kilka miesięcy temu moja synowa kupiła mi w aptece opakowanie GeloVox. Po jego zastosowaniu od razu odczułam ulgę, ponieważ poczułam, że gardło po raz pierwszy od bardzo dawna jest nawilżone i nie miałam odruchu chrząkania. Od tamtej pory używam GeloVoxu regularnie, w zależności od ilości godzin lekcyjnych zażywam od 2 do 3 tabletek dziennie. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że GeloVox w tajemniczych okolicznościach znika z mojej torebki. Jak się okazało mój mąż, który śpiewa w chórze zaczął mi je podkradać, ponieważ jak mówi: „lubi czuć jak jego struny głosowe są otulone” J. Przy ostatniej wizycie u mojego lekarza laryngologa poleciłam GeloVox jako skuteczny preparat, po który warto sięgnąć przy dolegliwościach z jakimi borykamy się my nauczyciele i chciałabym go również polecić Państwu, ponieważ w naszej pracy głos odgrywa kluczową rolę.

Jerzy NowackiNauczyciel matematyki w gimnazjumJestem nauczycielem z trzydziestoletnim doświadczeniem, na swoim koncie mam wiele przepracowanych godzin lekcyjnych z młodzieżą. Zawód nauczyciela to bardzo wymagająca profesja, ze względu na fakt, że konieczne jest ciągłe posługiwanie się głosem, do tego praca ta często jest bardzo stresująca. Od wielu lat borykam się z problemami związanymi z głosem. Najbardziej dokucza mi chrypka i suchość gardła, które szczególnie wzmagają się w okresie grzewczym i wiosną, kiedy to łatwo o infekcje górnych dróg oddechowych. Właśnie w tym okresie byłem zmuszony często odwiedzać otolaryngologa. Szukałem jednak sposobu, profilaktyki, która mogłaby mnie ustrzec przed uciążliwymi dolegliwościami. Miałem okazję spróbować preparatu GeloVox i okazało się, że po jednym dniu uciążliwe objawy wyraźnie zmniejszyły się, przestałem odczuwać ucisk w gardle. Profilaktycznie stosuję jedną pastylkę do ssania co 3 godziny przez okres kilku dni. Kiedy jednak objawy się nasilają, używam dwóch pastylek 3 razy dziennie. Odczuwam wówczas znaczną poprawę i co najważniejsze – nie muszę ograniczać wypowiadania się podczas lekcji, ponieważ GeloVox tworzy odczuwalną powłokę, która nawilża gardło i daje uczucie ulgi.

Maria SokólskaPedagog w Zespole SzkółBardzo ucieszyłam się, że mogę wypróbować działanie GeloVoxu. Poleciła mi go znajoma, której pomógł. Osobiście nie przepadam za tabletkami, ale w przypadku tego preparatu na gardło zrobiłam wyjątek, bo wiem, że jeśli nie zadziałam na czas, to będę mieć problemy, aby posługiwać się głosem w pracy. Po użyciu GeloVoxu odczułam wyraźne nawilżenie gardła, znikło też irytujące uczucie ucisku w gardle. Poza niekwestionowanym pozytywnym wpływie na komfort mowy, ważna jest dla mnie również forma przechowywania leku. Jest on pakowany w wygodne tubki, dzięki którym pastylki nie kruszą się i nie rozsypują w torebce. Jako pedagog pracuję z trudną młodzieżą, co wymaga ode mnie dużej odporności na stres i ciągłej gotowości, aby pomóc dzieciom w każdej sytuacji. W szkole spotykam się często z rodzicami, którym staram się wyjaśnić sytuację ucznia i możliwości rozwiązania problemu, co bywa czasem bardzo trudne. Nie mogę w takiej sytuacji stracić głosu i dlatego zawsze mam przy sobie GeloVox.

Tomasz ChłystunLektor radiowyNa co dzień w pracy zajmuję się nagrywaniem audiobooków, audycji radiowych i spotów reklamowych. Głos to moje codzienne narzędzie pracy, które musi być w doskonałej formie. Praca lektora wymaga dobrego brzmienia, doskonałej dykcji i modulacji głosu. Bardzo często w 30 sekund muszę przeczytać dużo tekstu, bardzo wyraźnie i z różnym natężeniem głośności. Zdarza się, że pracuję pod presją czasu i osób współtworzących produkcję. Nie może się zdarzyć, że stracę głos w najważniejszym momencie i wstrzymam prace całego zespołu. Dlatego właśnie mam w pogotowiu GeloVox i w razie potrzeby mogę go użyć. Działa on bardzo szybko, dzięki czemu po chwili mogę wrócić do pracy. Jednocześnie kiedy wiem, że będę miał więcej nagrań, biorę GeloVox profilaktycznie przez dłuższy czas – to pomaga zapobiegać utracie głosu. Najbardziej smakuje mi wersja cytrusowo-mentolowa, która dzięki mięcie dodatkowo zwiększa komfort mówienia. W mojej pracy niezawodność jest niezbędna, abym mógł brać udział w ciekawych przedsięwzięciach. Dlatego dbam o swój głos codziennie, w czym pomaga mi GeloVox.