Tabletki na chrypkę
i suchość w gardle

Praca głosem nie należy do łatwych. Wiedzą o tym doskonale nauczyciele, śpiewacy i aktorzy. Konsekwencją długotrwałego mówienia i nadwyrężenia głosu może być chrypka, suchość w gardle, a także suchy kaszel.

Przypadłości te nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przedstawiamy tabletki do ssania na chrypkę - GeloVox, które powstały, aby ulżyć w cierpieniu i przynieść komfort w codziennej pracy. Tabletki GeloVox dostępne są w opakowaniach po 10 i 20 sztuk, w trzech smakach: wiśniowo-mentolowym, cytrusowo-mentolowym oraz porzeczkowo-mentolowym.

Dla kogo jest
przeznaczony GeloVox

GeloVox został stworzony w szczególności z myślą o osobach, których narzędziem pracy jest głos. Może być również używany przez osoby, które na co dzień nie pracują głosem, ale odczuwają suchość w gardle, pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach bądź cierpią na suchy kaszel. Pomaga także osobom borykającym się z przesuszeniem błony śluzowej jamy ustnej na skutek palenia papierosów. Oferowane nawilżające tabletki na gardło wspierają prawidłową emisję głosu.

Ochrona gardła

GeloVox to wyrób medyczny przeznaczony do długotrwałego nawilżania błony śluzowej jamy ustnej i gardła przy dolegliwościach takich jak:

 • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej gardła
 • Suchość w gardle
 • Chrząkanie
 • Chrypka
 • Nieproduktywny suchy kaszel, tzw. kaszel odruchowy
 • Bolesne przełykanie

GeloVox działa wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym, infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza oraz paleniem papierosów. Może być stosowany doraźnie, w momencie wystąpienia objawów, bądź długotrwale w przypadku permanentnego wysiłku głosowego.

Produkt nie zawiera cukru. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Produkt nie zawiera nie laktozy. Może być stosowany przez osoby przebywające na diecie bez laktozy.

Produkt nie zawiera glutenu. Jest odpowiedni dla osób stosujących dietę bezglutenową.

Produkt nie zawiera dodatków pochodzenia zwierzęcego. Jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Sposób na drapanie w gardle

Podczas ssania tabletek GeloVox zostaje wytworzony kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks pokrywa błonę śluzową jamy ustnej i gardła, sprzyjając regeneracji wysuszonej śluzówki oraz ochraniając podrażnione miejsca.

1.

GeloVox w połączeniu ze śliną tworzy oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy o właściwościach nawilżających. Na błonie śluzowej formuje się film ochronny – błona śluzowa jest chroniona przed dalszym podrażnieniem.

2.

Dzięki oryginalnemu składowi i delikatnemu działaniu musującemu, kompleks hydrożelowy jest równomiernie rozprowadzany w obrębie jamy ustnej i gardła.

3.

Podrażnione miejsca mogą się zregenerować. Prowadzi to do złagodzenia objawów takich jak: chrypka, suchość błon śluzowych, drapanie w gardle, bezproduktywny suchy kaszel, tak zwany kaszel odruchowy, trudności w przełykaniu.

Ocena działania

Ocenę działania produktu GeloVox wraz z analizą poprawy ustąpienia dolegliwości przeprowadzano w grupie 965 pacjentów, którym towarzyszyły objawy takie jak:

 • Chrypka,
 • Podrażnienie błony śluzowej gardła,
 • Uczucie szorstkiego gardła,
 • Suchość błon śluzowych,
 • Ból i drapanie gardła,
 • Trudności w przełykaniu.

Lekarz przeprowadzał wywiad z pacjentem przed przyjęciem tabletek do ssania GeloVox i kolejno po pięciu dniach od ich zastosowania. Wyniki rejestrowane były za pomocą specjalnego kwestionariusza uwzględniającego ocenę objawów: subiektywną – dokonywaną przez pacjenta i obiektywną – przez lekarza.

Ocena zmiany odczuwalności objawów po zastosowaniu tabletek do ssania GeloVox.
GeloVox łagodzi objawy związane z suchością błony śluzowej jamy ustnej i gardła średnio o 76%.

Ocena czasu utrzymywania się kompleksu hydrożelowego na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła.
Kompleks hydrożelowy długo utrzymuje się na błonie śluzowej, zwykle przez 30 – 60 min.

Sposób na chrypę i nawilżenie gardła

Sposób użycia tabletek GeloVox. Tabletki do ssania GeloVox należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy i zawarty w nim kwas hialuronowy został dokładnie rozprowadzony po całej błonie śluzowej. Tabletek GeloVox nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Podczas ssania tabletek nie należy przyjmować pozycji leżącej.

Jak często stosować tabletki do ssania GeloVox. W zależności od potrzeb tabletki GeloVox można stosować kilka razy dziennie, np. co 2 -3 godziny ssać jedną tabletkę. Maksymalne zużycie nie powinno przekraczać 6 tabletek na dobę.

Stosowanie tabletek do ssania GeloVox u dzieci. Nawilżające tabletki do ssania GeloVox są odpowiednie dla dzieci od 6. roku życia.

Stosowanie tabletek do ssania GeloVox w trakcie ciąży i karmienia piersią. Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania GeloVox w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Jak długo można stosować tabletki do ssania GeloVox. GeloVox tabletki nawilżające błonę śluzową jamy ustnej i gardła można stosować stale przez dłuższy czas, z przerwami bądź doraźnie. Jest to zależne od subiektywnych odczuć i potrzeb oraz od rodzaju dolegliwości.

Jesteś w kinie, teatrze, operze … dopada Cię kaszel, chrypa. Użycie blistra i wyjęcie z niego tabletki wiąże się z nieprzyjemnymi odgłosami, kiedy jest cisza – przeszkadza się innym, krępujesz się. Otwarcie tubki z tabletkami do ssania GeloVox jest bezgłośne. Nie musisz się martwić, że zakłócisz seans.

Zachęcamy do wypróbowania produktu.
Z pewnością długo nie zadadzą sobie Państwo pytania – co na chrypkę?

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.