10 kroków do prawidłowej emisji głosu

Głos to nie tylko zlepek dźwięków, które wydobywają się z naszych ust. I nie tylko środek, za pomocą którego przekładamy myśli na słowa. Niesie w sobie o wiele więcej informacji, niż nam się wydaje. Pozwala wyrażać siebie, emocje i uczucia. Jest naszą wizytówką, mówi o nas i ma moc wpływania na innych. Jeśli głos jest Twoim narzędziem pracy - musisz o niego dbać, tak samo, jak dbasz o inne urządzenia czy instrumenty.

Krok 4 - PRZYGOTUJ CIAŁO I UMYSŁ
Krok 4 - PRZYGOTUJ CIAŁO I UMYSŁ

Zanim wydobędziesz dźwięk, wypowiesz pierwsze słowa prezentacji, wykładu, przywitasz rozmówców czy słuchaczy, zanim wyśpiewasz pierwsze słowa – musisz się do tego przygotować.

czytaj więcej
Krok 1 - Poznaj swój głos
Krok 1 - Poznaj swój głos

Praca nad głosem to proces. Działanie rozłożone w czasie, które nigdy się nie kończy, bo Ty się zmieniasz . Nawet jeśli nie zajmujesz się jakoś specjalnie swoim głosem (choć nim pracujesz), możesz łatwo zauważyć, że zmiany zachodzące w Twoim życiu wpływają na Twoje brzmienie.

czytaj więcej
Krok 2 - ZMIEŃ SWOJE NAWYKI
Krok 2 - ZMIEŃ SWOJE NAWYKI

Gdy już wiesz nieco więcej o swoim głosie - to podjęcie działania. Będziemy nadal badać głos, by wiedzieć, czego potrzebuje i móc zmienić to, co go osłabia, męczy oraz nie pozwala dobrze brzmieć.

czytaj więcej